Olli Koivula jatkaa Karelia Golfin puheenjohtajana kaudella 2016

23.11.2015

Karelia Golf ry:n ja Kontiolahti Golf Oy:n sääntömääräisessä syyskokouksessa valittiin Olli Koivula odotetusti jatkamaan edelleen seuran puheenjohtajana kaudelle 2016. Koivulan lisäksi 28-vuotiaan seuran hallitukseen valinnan saivat Juha Marola, Kaija Partanen, Heikki Poutiainen, Sirpa Rouhiainen, Heikki Rosenius,  Pekka Soila, Marko Tolvanen ja Kim Wrange. Erovuoroisten hallituksen jäsenten tilalle valittiin uutena mukaan Päivi Vaarala. Kenttäyhtiön hallitukseen valittiin puolestaan puheenjohtajaksi Olli Koivula ja muiksi jäseniksi Riitta Himanka, Jari Kervinen, Ilpo Saloranta, Ismo Multanen ja uutena jäsenenä Ari Kilpeläinen,. Syyskokouksessa palkittiin lisäksi ansioituneesta hallitustyöstä seuran jäsen Petri Tikander sekä kymmenen vuotta Kontioniemessä ravintolayrittäjinä ansiokkaasti toimineet Marika ja Mika Kuusisto. Päättyneen golfkauden lopussa Karelia Golfissa oli jäseniä yhteensä 1 251. Uusia jäseniä seuraamme liittyi kauden aikana 162 henkilöä.

 

Janne Kivihalme

Ajankohtaista