Viikko-ohjelma (vko 34) sekä seuraavan viikon menovinkit!

19.8.2015

Mestisviikonloppu! Tervetuloa huipentamaan kisakautta 2015 mestisviikonlopun merkeissä! Seuran lyöntipelimestaruudet ratkotaan perjantaina-sunnuntaina kolmikierroksisessa kilpailussa ja tasoitukselliset Klubimestaruudet ratkotaan lauantaina-sunnuntaina! Kaikki seuran mestaruuskilpailut ovat Karelia Golfin jäsenille ilmaisia, joten tervetuloa kaikki mukaan!

Lisäksi torstaina todellinen superdemopäivä! Paikalla Kontioniemen rangella klo 15-18 niin Mizuno (Mika Osmo) kuin Callaway (Atte Solaranta). Tervetuloa testaamaan mahtavia uutuuksia ja kenties saamaan pieniä vinkkejä myös omaan lyömiseen!

 

Viikon 34 ohjelmaa:

Ti:

- Senioreiden avoin kuukausikisa

Ke:

- Avoin Junnutunti Pilkossa klo 17.00-18.30

To:

- Kontioniemen mahtava demopäivä klo 15-18!

- Vinkki-illat Kontioniemessä - Ilmoittaudu NexGolfissa.

Pe-su:

- Mestisviikonloppu! Lyöntipelimestaruudet pe-su ja Klubimestaruudet la-su!

 

Seuraavalla viikolla mm.:

1) K-Plussa hyväntekeväisyys scramble perjantaina

2) Naisten Cross Country Pilkossa torstaina

3) Viikonloppuna Karhunkierros 2015 (La KarG, su KeG)

 

Ajankohtaista